Wednesday, 9 October 2013

Kulturowo-pesymistycznie

Hej hej :)

Ostatnio popularny stał się reportaż Chajzera z Warsaw Fashion Weekend o blogerach modowych. Założeniem reportażu było pytanie blogerów o ich opinie na temat projektantów. Haczyk polegał na tym, że projektanci byli zmyśleni. Reporter pytał o opinie na temat projektów Helmuta Kohla, Svena Hannawalda, Gutenberga czy duetu Schleswig&Holstein. Opinie były różne, mniej lub bardziej rozbudowane. Tylko jedna osoba nie dała się nabrać.

Co wydaje mi się w tym reportażu najstraszniejsze to wcale nie zadufanie domorosłych blogerów, którym wydaje się, że są wielkimi znawcami mody, ale ich braki w podstawowej edukacji. Informacje na temat Gutenberga, czy wiedzę o tym czym był Schleswig-Holstein zdobywamy w szkole. Znajomość nazwisk Kohl i Hannawald to wynik zwykłego zainteresowania otaczającym na światem.

W polskiej blogosferze zdarzają się prawdziwe perełki - blogi tworzone przez ludzi z pasją, którzy posiadają wiedzę na temat mody. Nie jest to jednak reguła. Blogerom przyda się spora doza pokory i nadrobienie braków w edukacji szkolnej.

pozdrawiam
md 

No comments:

Post a Comment