Monday, 16 September 2013

Stella style

O Stelli McCartney mówiło się niegdyś "córka Paula McCartneya". Dziś o Paulu McCartneyu mówi się "ojciec Stelli". I nic w tej zmianie dziwnego. Stella nie tylko istnieje w świecie mody, ona go tworzy. Urodzona w 1971 r. projektantka w wieku 15 lat podjęła pracę u Christiana Lacroix. Potem przyszedł czas na współpracę z Chloe, Karlem Lagerfeldem, Adidasem i H&M. Projektowała dla Madonny, Annie Lennox i Gwyneth Paltrow. Od 2001 r. prowadzi własną firmę. To był moment, kiedy Stella zaczęła podbijać modowy światek. 

Osiągnięcia Stelli McCartney można mnożyć jeszcze długo, chciałabym jednak dziś napisać o projektach, które, moim skromnym zdaniem są przełomowe. 
Stella McCartney's polka dot dress, czyli sukienka w kropki. Projekt powstał w 2011 r., więc z punktu widzenia mody jest już stary. Dla mnie jednak jest kobiecy, elegancki, nietuzinkowy i ponadczasowy. To są sukienki idealne :) Modele wyglądają pięknie na paniach o kobiecych kształtach. Podkreślają, to co warte podkreślenia, przy okazji wysmuklając i dodając sylwetce lekkości. Czy można więcej wymagać od sukienki? :)

pozdrawiam 
md

No comments:

Post a Comment